Choose Skin
Resultatet fra Regionsfinale før knock-out
Nr. Licens Navn Klub Snit Dist Score Indg Snit Stævne% Kampe Plac GP
1 117817 Kim Nordstrand Holmegård BK 14,99 330 894 44 20,32 135,56 3 1 100
2 114136 Peter Svendsgaard Svinninge BC 16,18 354 1058 51 20,75 128,21 3 1 90
3 117284 John E. Rasmussen Korsør BC 5,78 150 416 71 5,86 101,37 3 1 80
4 118430 Axel Mesange Søborg 23,96 510 1412 65 21,72 90,68 3 1 70
5 122677 Rudi Iversen Ølstykke BK 19,07 412 1230 56 21,96 115,18 3 2 69
6 116219 Knud Møller Taastrup BK 14,17 314 890 57 15,61 110,21 3 2 68
7 122219 Heidi Øland Hansen Hvalsø BF 4,31 150 344 85 4,05 93,96 3 2 67
8 117231 Jørgen Andersen Næstved BK 11,07 252 672 75 8,96 80,94 3 2 66
9 113379 Dan Mundt Jensen BK Sorana 24,16 514 1436 59 24,34 100,74 3 3 65
10 120885 Henrik Rasmussen Holmegård BK 10,25 236 522 57 9,16 89,31 3 3 64
11 120816 Henrik Jens Olsen Vordingborg BC 11,20 254 616 65 9,48 84,61 3 3 63
12 110053 Benny Andersen Holmegård BK 11,91 270 694 77 9,01 75,67 3 3 62
13 116682 Henning Rasmussen Vordingborg BC 23,20 494 1028 50 20,56 88,62 3 4 61
14 122468 Michael Christensen Korsør BC 6,65 164 314 54 5,81 87,49 3 4 60
15 122224 Lars Teilhof Korsør BC 11,15 254 630 67 9,40 84,35 3 4 59
16 119666 Karsten M. Jørgensen Ølstykke BK 8,69 204 448 77 5,82 66,94 3 4 58

Resultatet fra Regionsfinale efter knock-out
Nr. Licens Navn Klub Snit Dist Score Indg Snit Stævne% Point
1 114136 Peter Svendsgaard Svinninge BC 16,18 324 2120 109 19,45 120,21 100
2 122677 Rudi Iversen Ølstykke BK 19,07 382 2330 114 20,44 107,18 90
3 117231 Jørgen Andersen Næstved BK 11,07 222 1100 118 9,32 84,19 80
4 117284 John E. Rasmussen Korsør BC 5,78 120 618 110 5,62 97,23 70
5 122219 Heidi Øland Hansen Hvalsø BF 4,31 120 460 109 4,22 97,91 69
6 116219 Knud Møller Taastrup BK 14,17 284 1184 81 14,62 103,18 68
7 118430 Axel Mesange Søborg 23,96 480 1772 89 19,91 83,10 67
8 117817 Kim Nordstrand Holmegård BK 14,99 300 1216 72 16,89 112,68 66
9 113379 Dan Mundt Jensen BK Sorana 24,16 484 1436 59 24,34 100,75 65
10 120885 Henrik Rasmussen Holmegård BK 10,25 206 522 57 9,16 89,37 64
11 120816 Henrik Jens Olsen Vordingborg BC 11,20 224 616 65 9,48 84,64 63
12 110053 Benny Andersen Holmegård BK 11,91 240 694 77 9,01 75,65 62
13 116682 Henning Rasmussen Vordingborg BC 23,20 464 1028 50 20,56 88,62 61
14 122468 Michael Christensen Korsør BC 6,65 134 314 54 5,81 87,37 60
15 122224 Lars Teilhof Korsør BC 11,15 224 630 67 9,40 84,30 59
16 119666 Karsten M. Jørgensen Ølstykke BK 8,69 174 448 77 5,82 66,97 58