Choose Skin
Resultatet fra Ungdomscup før knock-out
Nr. Licens Navn Klub Snit Dist Score Indg Snit Stævne% Kampe Plac GP
1 122314 Malte Søby Nielsson Horsens BK 2,00 70 198 55 3,60 180,00 3 1 100
2 121973 Christoffer Lauridsen Ikast BK 2,36 70 210 53 3,96 167,88 3 1 90
3 122448 Ali Ahmed Hmoud Esbjerg BC 1,90 70 170 62 2,74 144,26 3 1 80
4 120067 Cian Henningsen Bristol 7,44 186 558 66 8,45 113,63 3 1 70
5 121518 Clara Klinge Horsens BK 3,20 80 240 81 2,96 92,56 3 1 69
6 121423 Kyle Ampuan Jønsson Esbjerg BC 7,14 180 436 45 9,69 135,69 3 2 68
7 121794 Laurits Bekker Nørre Aaby 2,39 70 190 61 3,11 130,29 3 2 67
8 120465 Ragvan Indram Ohan Ikast BK 5,32 134 390 63 6,19 116,35 3 2 66
9 120916 Lucas Elias Iversen Ikast BK 3,49 88 254 65 3,91 111,95 3 2 65
10 121488 Magnus Bisgaard Fluen 4,75 120 332 67 4,96 104,32 3 2 64
11 119591 Laura Mortensen Fluen 4,56 114 282 59 4,78 104,89 3 3 63
12 120003 Charlotte H. Danielsen Ikast BK 2,95 74 198 65 3,05 103,25 3 3 62
13 120905 Daniel Kristiansen Bristol 26,71 668 1602 61 26,26 98,31 3 3 61
14 120004 Sebastian Duchwaider Ikast BK 8,60 216 466 57 8,18 95,11 3 3 60
15 120998 Kim Bjerborg Fluen 2,85 72 200 78 2,56 90,00 3 3 59
16 119832 Julie Høgh Fluen 2,52 70 182 70 2,60 103,17 3 4 58
17 122183 Trine Gjøderum Fluen 3,06 78 198 66 3,00 97,94 3 4 57
18 121861 Alfred Lajer Olesen Fluen 1,64 70 118 79 1,49 91,04 3 4 56
19 121764 Sebastian M. Pedersen Fluen 2,83 72 142 67 2,12 74,88 3 4 55
20 121793 Rasmus Eskildsen Nørre Aaby 4,40 112 146 54 2,70 61,39 3 4 54

Resultatet fra Ungdomscup efter knock-out
Nr. Licens Navn Klub Snit Dist Score Indg Snit Stævne% Point
1 122314 Malte Søby Nielsson Horsens BK 2,00 70 478 132 3,62 181,00 100
2 121423 Kyle Ampuan Jønsson Esbjerg BC 7,14 180 1082 132 8,20 114,85 90
3 120465 Ragvan Indram Ohan Ikast BK 5,32 134 772 127 6,08 114,29 80
4 121973 Christoffer Lauridsen Ikast BK 2,36 70 398 102 3,90 165,25 70
5 120905 Daniel Kristiansen Bristol 26,71 668 2736 112 24,43 91,46 69
6 120003 Charlotte H. Danielsen Ikast BK 2,95 74 306 115 2,66 90,17 68
7 121488 Magnus Bisgaard Fluen 4,75 120 572 122 4,69 98,74 67
8 122448 Ali Ahmed Hmoud Esbjerg BC 1,90 70 272 99 2,75 144,74 66
9 120998 Kim Bjerborg Fluen 2,85 72 228 93 2,45 85,96 65
10 120004 Sebastian Duchwaider Ikast BK 8,60 216 634 78 8,13 94,53 64
11 119591 Laura Mortensen Fluen 4,56 114 336 85 3,95 86,62 63
12 121794 Laurits Bekker Nørre Aaby 2,39 70 240 91 2,64 110,46 62
13 120916 Lucas Elias Iversen Ikast BK 3,49 88 338 86 3,93 112,61 61
14 121518 Clara Klinge Horsens BK 3,20 80 294 106 2,77 86,56 60
15 120067 Cian Henningsen Bristol 7,44 186 642 92 6,98 93,82 59
16 119832 Julie Høgh Fluen 2,52 70 226 86 2,63 104,37 58
17 122183 Trine Gjøderum Fluen 3,06 78 198 66 3,00 98,04 57
18 121861 Alfred Lajer Olesen Fluen 1,64 70 118 79 1,49 90,85 56
19 121764 Sebastian M. Pedersen Fluen 2,83 72 142 67 2,12 74,91 55
20 121793 Rasmus Eskildsen Nørre Aaby 4,40 112 146 54 2,70 61,36 54