Choose Skin
Resultatet fra Ungdomscup før knock-out
Nr. Licens Navn Klub Snit Dist Score Indg Snit Stævne% Kampe Plac GP
1 120465 Ragvan Indram Ohan Ikast BK 4,34 110 220 33 6,67 153,63 2 1 100
2 120067 Cian Henningsen Bristol 5,03 126 378 52 7,27 144,60 3 1 90
3 118531 Nikolai Thomsen Bristol 6,49 164 492 65 7,57 116,61 3 1 80
4 120905 Daniel Kristiansen Vissenbjerg BK 5,36 134 402 65 6,18 115,37 3 1 70
5 121423 Kyle M G Mapuan Esbjerg BC 3,20 80 240 74 3,24 101,25 3 1 69
6 120004 Sebastian Duchwaider Ikast BK 5,37 136 408 78 5,23 97,48 3 1 68
7 121474 Lasse Rise Larsen Esbjerg BC 1,68 80 202 60 3,37 200,36 3 2 67
8 119832 Julie Høgh BK Fluen 1,89 80 236 70 3,37 178,36 3 2 66
9 121473 Noah Riisberg Esbjerg BC 1,86 80 102 40 2,55 137,10 2 2 65
10 120921 Jacob T. Jensen Horsens BK 3,57 90 256 54 4,74 132,66 3 2 64
11 120879 Oskar Åberg Horsens BK 2,62 80 238 78 3,05 116,49 3 2 63
12 120880 Mads Rasmussen Horsens BK 3,91 98 216 75 2,88 73,68 3 2 62
13 120916 Lucas Elias Iversen Ikast BK 1,96 80 184 67 2,75 140,46 3 3 61
14 120998 Kim Bjerborg BK Fluen 1,97 80 214 78 2,74 139,17 3 3 60
15 119591 Laura Mortensen BK Fluen 3,30 84 208 59 3,53 106,82 3 3 59
16 121456 Rune Christensen BK Fluen 2,10 80 94 43 2,19 104,10 2 3 58
17 120878 Kenneth Andersen Horsens BK 2,95 80 182 72 2,53 85,66 3 3 57
18 120895 William Bæk Astrand Birk BK Fluen 6,54 164 378 71 5,32 81,39 3 3 56
19 121457 Kamilla Jirawan Soodjinda BK Fluen 2,20 80 176 62 2,84 129,00 3 4 55
20 121458 Gustav Schaarup Bertelsen BK Fluen 2,75 80 196 61 3,21 116,84 3 4 54
21 120984 Sebastian Larsen Horsens BK 2,94 80 166 83 2,00 68,05 3 4 53
22 121472 Lucas Winum Rasmussen Esbjerg BC 1,96 80 66 59 1,12 57,04 3 4 52
23 121455 Sebastian Hjardgaard Iversen BK Fluen 2,13 80 74 79 0,94 43,90 3 4 51

Resultatet fra Ungdomscup efter knock-out
Nr. Licens Navn Klub Snit Dist Score Indg Snit Stævne% Point
1 120004 Sebastian Duchwaider Ikast BK 5,37 136 952 155 6,14 114,34 100
2 121423 Kyle M G Mapuan Esbjerg BC 3,20 80 528 157 3,36 105,00 90
3 120905 Daniel Kristiansen Vissenbjerg BK 5,36 134 786 119 6,61 123,32 80
4 118531 Nikolai Thomsen Bristol 6,49 164 924 132 7,00 107,86 70
5 120465 Ragvan Indram Ohan Ikast BK 4,34 110 434 75 5,79 133,41 69
6 119832 Julie Høgh BK Fluen 1,89 80 366 126 2,90 153,44 68
7 120921 Jacob T. Jensen Horsens BK 3,57 90 400 88 4,55 127,45 67
8 120067 Cian Henningsen Bristol 5,03 126 616 91 6,77 134,59 66
9 120916 Lucas Elias Iversen Ikast BK 1,96 80 218 79 2,76 140,82 65
10 120880 Mads Rasmussen Horsens BK 3,91 98 232 83 2,80 71,61 64
11 121473 Noah Riisberg Esbjerg BC 1,86 80 178 69 2,58 138,71 63
12 119591 Laura Mortensen BK Fluen 3,30 84 258 79 3,27 99,09 62
13 120998 Kim Bjerborg BK Fluen 1,97 80 292 107 2,73 138,58 61
14 120879 Oskar Åberg Horsens BK 2,62 80 298 99 3,01 114,89 60
15 121474 Lasse Rise Larsen Esbjerg BC 1,68 80 234 80 2,93 174,40 59
16 121456 Rune Christensen BK Fluen 2,10 80 154 68 2,26 107,62 58
17 120878 Kenneth Andersen Horsens BK 2,95 80 182 72 2,53 85,76 57
18 120895 William Bæk Astrand Birk BK Fluen 6,54 164 378 71 5,32 81,35 56
19 121457 Kamilla Jirawan Soodjinda BK Fluen 2,20 80 176 62 2,84 129,09 55
20 121458 Gustav Schaarup Bertelsen BK Fluen 2,75 80 196 61 3,21 116,73 54
21 120984 Sebastian Larsen Horsens BK 2,94 80 166 83 2,00 68,03 53
22 121472 Lucas Winum Rasmussen Esbjerg BC 1,96 80 66 59 1,12 57,14 52
23 121455 Sebastian Hjardgaard Iversen BK Fluen 2,13 80 74 79 0,94 44,13 51