Billardresultater
Toggle user menu
Toggle sidebar
Forside
Login
Division
Region Øst
Holdturneringer
Grundspil
Slutspil
Individuelt
Sjælland
Bornholm
Ikke linje turneringer
Ranglister
Klub ranglister
Landsdækkende Kegle
Landsdækkende 3 bande
Landsdækkende Fri
Landsdækkende 1 bande
Cupper
Klub & Spillerinfo
Nye klubber
Datoplaner
Keglebillard
Carambole
Bornholm
Slutspil og afvikling
Hold
Diplomer RF Øst
Diplomer RF Vest
Diplomer LF
Diplomer DM
Region Vest
Holdturneringer
Grundspil
Slutspil
Individuelt
Ranglister
Klub ranglister
Landsdækkende Kegle
Landsdækkende 3 bande
Landsdækkende Fri
Landsdækkende 1 bande
Cupper
Klub & Spillerinfo
Nye klubber
Datoplaner
Keglebillard
Carambole
Slutspil og afvikling
Hold
Individuelt
Diplomer RF Øst
Diplomer RF Vest
Diplomer LF
Diplomer DM
Info
Distance
Gebyr
Bøderegulativ
Snit-beregner (Excel)
Turneringsindbydelser
Vest
Øst
Tilmeldinger
Hold tilmeldinger Øst
Hold tilmeldinger Vest
Klub-fordelt - Øst
Klub-fordelt - Vest
Links
DDBU
Video Links
DM Finaler
Sæson før 2016-2017
Sæson 2016-2017 og frem
Book turnering
3-bande
5-kegler
Kegler
Søgaard CUP
Kegle
3 Bande
Skomar'
Mestre
Danske mestre
Lands & Regionsmestre
Keglebillard
3 Bande Carambole
1 Bande Carambole
Fri Carambole
Klub 800
Kontakt
Fjernsupport
#438EB9
#222A2D
#C6487E
#D0D0D0
Choose Skin
Fixed Navbar
Fixed Sidebar
Fixed Breadcrumbs
Right To Left (rtl)
Inside
.container
Submenu on Hover
Compact Sidebar
Alt. Active Item
Danske Mestre
Pool - Straight DM
ÅR
NAVN
KLUB
SNIT
SNIT%
2015
Kasper Kristoffersen
Ikast BK
2014
Kasper Kristoffersen
Ikast BK
2013
Alan Conway
Skive Pool Club
2012
Bahram Lotfy
Herlev Pool IF
2011
Kasper Kristoffersen
Amager Sport BK
2010
Kenneth Juul,
Bristol - Odense
2009
Kasper Thygesen
Fast Eddies PC
2008
Kasper Thygesen
Århus Pool & BK
2007
Martin Larsen
Bristol-Odense
2006
Kasper Thygesen
Århus Pool & BK
2005
Jakob Lyng
Århus Pool&BK
2004
Nick Conradi
BK Stjernen
2003
Kasper Thygesen
BK Stjernen
2002
Nick Conradi
BK Stjernen
2001
Kasper Thygesen
BK Stjernen
2000
Jarl Lindholt
ABC-Århus
1999
Peter F. Nielsen
Stjernen
1998
Peter F. Nielsen
Stjernen
1997
Jan Pedersen
ABC-Århus
1996
Peter F. Nielsen
Stjernen
1995
Peter F. Nielsen
Stjernen
1994
Peter F. Nielsen
Stjernen
1993
Peter F. Nielsen
Søborg
1992
Peter F. Nielsen
Søborg
1991
Peter F. Nielsen
Søborg
1990
Peter F. Nielsen
Søborg
Pool - Straight Kvinder DM
ÅR
NAVN
KLUB
SNIT
SNIT%
2004
Katrine Jensen
Osted IF
2002
Lisa Stejlborg
Tincup SC
2001
Lisa Stejlborg
Aarhus BC
2000
Tinne Neubert
Aarhus BC
1999
Michala Borch
Stjernen
1998
Michala Borch
Stjernen
1997
Charlotte Park
Aarhus BC
1996
Marianne Mortensen
Bispehaven
1995
Marianne Mortensen
Bispehaven
Pool - Straight Junior DM
ÅR
NAVN
KLUB
SNIT
SNIT%
2004
Henrik Asperup
BK Stjernen
2001
Nick Conradi
BK Stjernen
2000
Allan Jonassen
Hammel BK
1999
Khiem Dinh Doan
ABC-Århus
1998
Kasper Thygesen
BK Stjernen
1997
Kim Andersen
BK Royal-Vejle
1996
Henrik Sahlberg
BK Stjernen
1995
Peter Taub
Aros-Aarhus
1994
Thomas B. Hansen
Amager SBK
Pool - 9 Ball DM
ÅR
NAVN
KLUB
SNIT
SNIT%
2015
Alan Conway
Randers Pool Club
2014
Kasper Kristoffersen
Ikast BK
2013
Jan Keller
Osted BK
2012
Kasper Kristoffersen
Herlev Pool Club
2011
Martin Larsen
Bristol Odense
2010
Kasper Kristoffersen
Amager Sport Billard klub
2009
Martin Larsen
Bristol Odense
2008
Kasper Kristoffersen
Frihedens Billard Klub
2007
Daniel Kandi
Albertslund BC
2006
Bahram Lofty,
Copenhagen Pool House
2005
Kasper Kristoffersen
Copenhagen Pool House
2004
Kasper Thygesen
Århus Pool & BK
2003
Kasper Thygesen
Århus Pool & BK
2002
Martin Larsen
Tincup SC
2001
Tommy Ebeling
ABC-Århus
2000
Tommy Ebeling
ABC-Århus
1999
Jarl Lindholt
ABC-Århus
1998
Tommy Ebeling
ABK 31 Aalborg
1997
Jan Pedersen
ABC-Århus
1996
Jan Pedersen
Odder PC Joy
1995
Peter F. Nielsen
BK Stjernen
1994
Peter F. Nielsen
BK Stjernen
1993
Peter F. Nielsen
BK Stjernen
Pool - 9 Ball Kvinder DM
ÅR
NAVN
KLUB
SNIT
SNIT%
2005
Charlotte Sørensen
Copenhagen Pool House
2002
Lisa Stejlborg
Tincup SC
2001
Charlotte Sørensen
Taastrup BK
2000
Michala Borch
Stjernen
1999
Michala Borch
Stjernen
1998
Tinne Neubert
Bispehavens BK
1997
Jeannette Jensen
Aulum BK
1996
Marianne Mortensen
Bispehavens BK
1995
Pia Mortensen
Bispehavens BK
Pool - 9 Ball Junior DM
ÅR
NAVN
KLUB
SNIT
SNIT%
2015
Mickey Krause
Herlev Pool IF
2014
Joel Rosenfeldt
Herlev Pool IF
2013
Andreas Madsen
Herlev Pool IF
2012
Andreas Madsen
Herlev Pool IF
2001
Daniel Kandi
BK Stjernen
2000
Allan Jonassen
Hammel BK
1999
Khiem Dinh Doan
ABC-Århus
1998
Kasper Thygesen
BK Stjernen
1997
Kasper Thygesen
BK Stjernen
1996
Kasper Thygesen
Vejby BK
1995
Kasper Kristoffersen
Frihedens BK
1994
Jon Blaust
Vejby BK
Pool - 10 Ball DM
ÅR
NAVN
KLUB
SNIT
SNIT%
2015
Daniel Kandi
ABK31
2014
Kasper Kristoffersen
Ikast BK
2013
Kasper Kristoffersen
Cop. Pool&Snooker House
2012
Bahram Lotfy
Herlev Pool IF
2011
Kasper Kristoffersen
Amager Sport Billard Klub
2010
Bahram Lotfy
Århus Pool & BK
2010
Kasper Kristoffersen
Amager Sport Billard Klub
2009
Kasper Thygesen
Århus Pool & BK
Pool - 10 Ball Junior DM
ÅR
NAVN
KLUB
SNIT
SNIT%
2014
Andreas Madsen
Herlev Pool IF
2013
Andreas Madsen
Herlev Pool IF
2012
Andreas Madsen
Herlev Pool IF
Pool - 8 Ball DM
ÅR
NAVN
KLUB
SNIT
SNIT%
2015
Kasper Kristoffersen
Ikast BK
2014
Andreas Madsen
Herlev Pool Club
2013
Bahram Lotfy
Herlev Pool Club
2012
Kasper Kristoffersen
Herlev Pool Club
2011
Martin Larsen
Bristol Odense
2010
Allan Conway
Fast Eddies Pool Club
2010
Kasper Thygesen
Århus Pool & BK
2009
Kasper Kristoffersen
Amager Sports BK
2008
Martin Larsen
Bristol Odense
2007
Kasper Thygesen
Århus Pool & BK
2006
Kasper Kristoffersen
Copenhagen Pool House
2005
Kasper Kristoffersen
Copenhagen Pool House
2004
Kasper Thygesen
Århus Pool & BK
2003
Kasper Thygesen
2002
Kasper Thygesen
Tincup SC
2001
Jarl Lindholt
ABC-Århus
2000
Philip From
Q-Ball, Aalborg
1999
Dan Rasmussen
Horsens BK
1998
Kasper Thygesen
BK Stjernen
1997
Ulrik Lyshøj
BK Stjernen
1996
Peter F. Nielsen
BK Stjernen
1995
Carsten Rasmussen
BK Stjernen
1994
Peter F. Nielsen
BK Stjernen
Pool - 8 Ball Kvinder DM
ÅR
NAVN
KLUB
SNIT
SNIT%
2004
Charlotte Sørensen
Taastrup BK
2002
Michala Borch
BK Stjernen
2001
Michala Borch
BK Stjernen
2000
Tinne Neubert
ABC-Århus
1999
Charlotte Park
ABC-Århus
1998
Michala Borch
BK Stjernen
1997
Marianne Mortensen
Bispehavens BK
1996
Marianne Mortensen
Bispehavens BK
1995
Marianne Mortensen
Bispehavens BK
1994
Marianne Mortensen
Bispehavens BK
Pool - 8 Ball Junior DM
ÅR
NAVN
KLUB
SNIT
SNIT%
2015
Andreas Steen Bønnelykke
Herlev Pool IF
2014
Andreas Madsen
Herlev Pool IF
2013
Joel Rosenfeldt
Herlev Pool IF
2012
Andreas Madsen
Herlev Pool IF
2011
Frederik Schelde Madsen
Herlev Pool IF
2004
Henrik Asperup
BK Stjernen
2001
Nick Conradi
BK Stjernen
2000
Thomas Jæger
BK Søborg
1999
Khiem Dinh
Khiem Dinh
1998
Khiem Dinh
Khiem Dinh
1997
Kim Andersen
Royal-Vejle
1996
Kim Andersen
Royal-Vejle
1995
Jacob Nielsen
Royal-Vejle
1994
Thomas B. Hansen
Amager SBK
Tilbage til toppen